עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
המומחים לכל עבודות הצנרת והשאיבות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פתחית סתימות ביוב

15/05/2018 13:24
eitanshivot
שאיבות ביוב, ביוב, ביובי., כל הארץ, איש

מדוע נגרמות סתימות בביוב?

פתיחת סתימות ביוב יכולה להיות עניין יום יומי עבור צוות ביובית שאמור לפתוח אותן. יום אחד הביוב יכול להיסתם בגלל פסולת ביתית שהגיעה לצנרת הביוב לנקודה יחסית צרה וכך למעשה היא תגרום לסתימה די עיקשת, בעוד שבמקרים אחרים יכול להיות שזה השמן והחומרים השומניים האחרים שנשפכים לביוב ויצרו את הבעיה בהתהוות איטית למדי. בחלק אחר של המקרים ייתכן כי אלו השורשים של העצים שחדרו עד לביוב בתהליך איטי עוד יותר. הדרך לפתרון הבעיה טמון בהבנה ראשונית ממה נגרמה הסתימה.


מהם השלבים לפתיחת סתימות ביוב?

·     * פתיחת סתימות ביוב חייבת להתחיל בהבנה של גורם הסתימה. ללא הבנה של גורם הסתימה ייתכן כי כל הטיפול יהיה לוקה בחסר. כיצד אפשר לזהות את מוקד הבעיה? באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם כמו שיש לצוות ביובית כדוגמת מצלמות רובוט, מצלמות צינור וכולי. כך יהיה אפשר להמשיך לתכנן את פתיחת סתימה לפי הממצאים.


·       *

 ברוב המקרים תהיה הצפה גדולה באזור שבו התרחשה הסתימה. הסיבה לכך היא שהניקוז הטבעי בביוב, לפי מערכת הביוב שאמורה לנקז את נפח המים באזור, לא פועלת כלל או לעתים באופן חלקי בלבד. במצב כזה יש לשאוב את כל המים כאשר מלבד הביובית ניתן להיעזר גם במשאבות אחרות קטנות יותר. השאיבה עצמה מתבצעת במהירות כדי להצליח לתפעל את אזור הפגיעה. 


כיצד מטפלים בסתימה?

כדי לשאוב את הסתימה עצמה יש כמה דרכים כאשר הדרך המוכרת ביותר היא שאיבת ביוב. שאיבת ביוב היא למעשה פעולה שבה הצינור של הביובית מגיע קרוב מאוד לאזור הסתימה ובלחץ שלילי גבוה הביובית מצליחה לשאוב גם את המים שנמצאים לפני הסתימה וגם את מקור הסתימה עצמה, אפילו כשמדובר על מוצקים או בוצה, זאת הודות לקוטר העבה של הצינור וללחץ הגבוה שלו.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: