עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
המומחים לכל עבודות הצנרת והשאיבות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

האם קיימות סכנות בזמן הצפה בבית פרטי

29/08/2018 16:49
eitanshivot
ביוב, ביובי, עבודות ביוב, הצפות, צנרת

הצפה בבית פרטי יכולה להיות מסוכנת מאוד. היא יכולה להיות מסוכנת מאוד גם לכיס אך גם לבריאות שלכם ולשאר הרהיטים שנמצאים במקום, וזה בדיוק הזמן להבין מה הבעייתיות שבה. אולי מדובר בהצפה קטנה יותר מהצפה בעסקים ובמפעלים שונים אך הסכנות עדיין קיימות, והן רבות וחמורות.

סכנת התחשמלות

הסכנה הראשונה שנדבר עליה היא כמובן אותה סכנה שכל אדם בוגר צריך להכיר משילוב של חשמל ומים. מערכת החשמל בבית שלכם יכולה להינזק מאוד ממגע של מים כאשר צריך לזכור שמים מוליכים חשמל הרבה יותר טוב מאשר הולכה יבשה. למשל, עור רטוב מוליך חשמל פי 10 יותר טוב מאשר עור יבש וכן הלאה. סכנת ההתחשמלות יכולה להיות לא רק במים שיצאו בגלל ההצפה כאשר הם נוגעים בשקע החשמל או בחוט חשמלי חשוף כלשהו אלא בכל שקע אחר בבית כאשר יכול להיות שהמתח החשמלי יתפזר בצורה לא שווה. זה מצריך בדיקה לאחר מכן וזו הסיבה שהטיפול חייב להיות מקצועי.

סכנה לקריסת הבית

אפשר להרגיע אתכם אחרי הכותרת, הסכנה של קריסת הבית רחוקה מאוד והיא לא באמת פרקטית ברוב ההצפות בעיקר לא בבתים פרטיים. עם זאת, אין ספק שהמים פוגעים ביציבות המבנה ואם המבנה לא יהיה חזק מספיק ואולי אף לא מאושר, אולי בגין בנייה לא חוקית, אתם יכולים להיפגע מכך מאוד בטווח הארוך. ההצפות למעשה גורמות לאותם מים להיספג עמוק בקירות עד אשר אלו יהיו לחים מאוד ויכולים להתפורר. זה קורה לאט אך זה קורה ללא הפסקה וידוע לכול שהמים חזקים מכוח ההתמדה. בבית פרטי לרוב ההצפות יהיו בחלקים התחתונים, במקלט או במרתף, וכך הסכנה ממשית.

סכנה מחיידקים

אמרנו בפסקה הקודמת שהמים יכולים להיכנס אפילו לתוך קירות הבטון ולסכן את הבית בטווח הארוך וזה מסביר לכם שוב שטיפול בהצפות צריך להתבצע בכל מקרה גם כאשר נראה לכם שאין צורך בטיפול כי אין פגיעות שנראות לעין. עוד דבר שחשוב לזכור לגבי טיפול בהצפות זה שהוא חייב להתבצע גם כנגד החיידקים שככל הנראה ימצאו בית גידול נהדר באותו אזור שמוצף. זו הסיבה שמופיע עובש והרמה התברואתית בבית יורדת.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: